Дома Фудбал Останато Легендарниот Тешеира ја заврши кариерата, УФЦ има нов шампион во полутешка категорија

Легендарниот Тешеира ја заврши кариерата, УФЦ има нов шампион во полутешка категорија


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Џамахал Хил е новиот шампион во УФЦ во полутешка категорија откако изминатата вечер го победи легендарниот Бразилец, Гловер Тешеира.

Хил беше подобар во октагонот и судиите едногласно му го доделија шампионскиот појас.

По една серија удар на Хил судијата го прекина мечот поради тоа што Тешеира не изгледаше добро, Бразилецот сепак продолжи. Четвртата рунда донесе реакција на докторите и Тешеира издржа до крајот.

Со поразот Бразилецот ја завршува и својата богата кариера на 43 години со резултат од 33 победи и девет порази.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јокиќ со нов фантастичен трипл-дабл во победата на Денвер 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпре…