Дома Македонски спорт Мак фудбал Легендарниот Саша Ќириќ за првенецот на Чурлинов: Уште едно македонско име на германската фудбалска сцена!

Легендарниот Саша Ќириќ за првенецот на Чурлинов: Уште едно македонско име на германската фудбалска сцена!

Легендата на Нирнберг, Саша Ќириќ на социјалните мрежи го искоментира првенецот на Дарко Чурлинов во вчерашниот натпревар.

Чурлинов беше стрелец за неговиот Штутгарт во натпреварот против Динамо Дрезден.

Кириќ јавно изрази поддршка за Чурлинов.

„„Уште едно македонско име се појави на листата стрелци на германската фудбалска сцена. Честитки Дарко Чурлинов и неговиот дебитантски гол“, стои во Фејсбук статусот на Ќириќ.

Голот на Чурлинов можете да го погледнете – тука.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Работнички ја наполни касата, Тошевски е нов играч на Ростов!

Работнички уште една голема зделка – Давид Тошевски е нов играч на Ростов. 18 годишниот То…