Дома Фудбал Италија Лацио излезе на терен, Торино не дојде, натпреварот не се одигра

Лацио излезе на терен, Торино не дојде, натпреварот не се одигра

Веќе видена ситуација се случи во Серија А каде попладнево не се одигра натпреварот помеѓу Лацио и Торино.

Торино има голем проблем со коронавирусот и по одложувањето на мечот против Сасуоло, здравствените власти не им дозволија да патуваат во Рим.

Раководството на Серија А не го одложи натпреварот, па фудбалерите на Лацио регуларно излегоа на терен, но мечот не се одигра.

Иста ваква ситуација се случи на мечот помеѓу Јувентус – Наполи, кој најпрво беше запишан како службена победа за „бјанконерите“, а потоа се одлучи да се одигра во нов термин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…