Дома Фудбал Италија Лаутаро не е најдобар напаѓач, но е најдобар фудбалер во Серија А

Лаутаро не е најдобар напаѓач, но е најдобар фудбалер во Серија А

Екипата на Интер сезонава доминантно го освои Скудетото во Италија, па така и издоминира во изборот на најдобрите фудбалери во првенството.

Симоне Инзаги беше избран за тренер на сезоната, Бастони за најдобар дефанзивец, Чалханоглу за најдобар играч за врска, додека МВП-наградата му припадна на Лаутаро Мартинез.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Посебно е интересно што Мартинез не ја доби наградата за најдобар напаѓач која заврши во рацете на Душан Влаховиќ, а беше избран за играч на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…