Дома Фудбал Лига на шампиони Лапорта: Местото на Куман е сигурно дури при тежок пораз

Лапорта: Местото на Куман е сигурно дури при тежок пораз

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта изјави дека местото на Роналд Куман е сигурно, без разлика на исходот од мечот против Баерн Минхен во Лигата на шампиони.

Неговиот претходник Кике Сетиен беше отпуштен после катастрофалниот пораз од Баерн Минхен (8:2).

„Местото на Куман не е во опасност дури при тежок пораз. Имам целосна доверба во него. Двајцата сме на ист брод и имаме исти цели исти идеи. Понекогаш мислењата не ни се совпаѓаат целосно, но главно одлично се разбираме“, изјави Лапорта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…