Дома Фудбал Лапорта: За мене Дембеле е подобар од Мбапе

Лапорта: За мене Дембеле е подобар од Мбапе

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта зборуваше за текот на преговорите околу новиот договор на Осман Дембеле.

Барселона прави се за да го задржи Французинот, а Лапорта смета дека Дембеле е подобар од Мбапе.

„Дембеле сака да остане и јас го знам тоа бидејќи со него имаме одлични односи. За мене тој е клучен фудбалер и сакам да остане тука. Според мене Демебеле е подобар од Килијан Мбапе. Неговите агенти мислат за најдоброто за играчот, а многу често тоа не се парите“, изјави Лапорта.

„Феран Торес? Неговото име е опција, како и многу други. Во постојан контакт сум со луѓето задолжени за трансфери и се работи на неколку имиња“, потврди Лапорта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Реал во последните моменти се спаси од пораз против Елче 🎥

Елче беше блиску да приреди голема сензација во Ла Лига, но на крајот Реал успеа да извлеч…