Дома Фудбал Германија Кутињо се запиша во историја: Ова им успеало само на пет фудбалери!

Кутињо се запиша во историја: Ова им успеало само на пет фудбалери!

Најголемото засилување на Баерн Минхен, Филипе Кутињо пружи одлична партија во победата над Келн и се запиша во историјата.

Кутињо вчера го постигна својот прв гол во Бундеслигата, што му овозможи да се запише во фудбалската историја.

Бразилецот стана еден од 5-те фудбалери кои постигнале барем еден гол во четирити најголеми лиги.

Пред него тоа им успеа само на Бојан Кркиќ, Кевин Принц-Боатенг, Џонатан де Гузман, Обафеми Мартинс.

Кутињо во Серија А играше се Интер, потоа се пресели во Ливерпул во Премиерлигата од каде направи трансфер во Барселона во Примера.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Ето ја нападна „Газета“: Не е Роналдо најдобар, туку…

Еминентниот италијански весник „Газета дело Спорт“ погрешно ги пренесе зборовите на поране…