Дома Фудбал Репрезентации Куман објави список од 30 фудбалери на Холандија за Европското првенство

Куман објави список од 30 фудбалери на Холандија за Европското првенство

Селекторот на холандската фудбалска репрезентација Роналд Куман го објави списокот на фудбалери на кои смета за претстојното Европско првенство во Германија.

Куман на списокот вклучи 30 фудбалери, што значи дека четворица ќе отпаднат пред објавувањето на конечниот список до 7. јуни.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


СПИСОКОТ НА ХОЛАНДИЈА:

ГОЛМАНИ: Џастин Бијлоу (Феенорд), Марк Флекен (Брентфорд), Барт Вербруген (Брајтон и Вест Бромвич Албион), Ник Олиј (Спарта Ротердам).

ОДБРАНА: Нејтан Аке (Манчестер Сити), Дејли Блинд (Жирона ФК), Вирџил ван Дијк (Ливерпул), Дензел Дамфрис (Интер), Џереми Фримпонг (Баер Леверкузен), Лутшарел Гертруид (Феенорд), Матијс де Лихт (Баерн Минхен) , Иан Матсен (Борусија Дортмунд), Мики ван де Вен (Тотенхем), Стефан де Врај (Интер).

СРЕДЕН РЕД: Рајан Гравенберх (Ливерпул), Френки де Јонг (ФК Барселона), Теун Купмајнерс (Аталанта), Тијани Рајндерс (Милан), Мартен де Рун (Аталанта), Џерди Шутен (ПСВ Ајндховен), Чави Симонс (РБ Лајпциг), Квинтен Тимбер (Феенорд), Џои Веерман (ПСВ Ајндховен), Џорџинио Вајналдум (Ал Етифак).

НАПАД: Стивен Бергвијн (Ајакс), Брајан Броби (Ајакс), Мемфис Депај (Атлетико Мадрид), Коди Гакпо (Ливерпул), Дониел Мален (Борусија Дортмунд), Воут Вегерст (Хофенхајм).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…