Дома Фудбал Лига на шампиони Крос за ПСЖ: Го добивме најтешкиот ривал, но ние сме Реал Мадрид!

Крос за ПСЖ: Го добивме најтешкиот ривал, но ние сме Реал Мадрид!

Ждребот на Лигата на шампиони ни донесе интересни дуели во осминафиналето, а најинтересен е секако дуелот помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ.

Реал Мадрид првично ја доби Бенфика за противник, но на повторениот ждреб „кралевите“ го добија еден од најсилните тимови во турнирот.

Сепак, Тони Крос истакна дека Реал Мадрид не се плаши од францускиот тим и е оптимист во осминафиналето.

„Добивме интересен противник во следното коло, односно најтешкиот ривал, но ние играме за вакви натпревари и едвај чекаме да играме против ПСЖ. Ние сме Реал Мадрид и секогаш сакаме да се соочиме со најдобрите“.

„Нашата самодоверба е на високо ниво и наша цел е да се пласираме во следното коло. Во овој момент, наша цел е да продолжиме да играме добро и во домашното првенство, а кога ќе дојде време, ќе мислиме на ПСЖ“, истакна Тони Крос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…