Дома Останати КРАЛОТ ОСТАНУВА КРАЛ: Епската трка и победа на Болт со коментар на Калински (ВИДЕО)

КРАЛОТ ОСТАНУВА КРАЛ: Епската трка и победа на Болт со коментар на Калински (ВИДЕО)

Се сеќавате ли на трката во 2015 во која Болт заврши како првопласиран пред Гетлин?

Усаин Болт е вистински миленик на спортската јавност, сигурно еден од најголемите низ историјата. Посебно интересно е да се гледа оваа трка со коментар на македонската коментаторска легенда, Златко Калински.

Вистинско уживање!

Можете да го изгледате и цело виде од 20-тина и да уживате во коментарот, а ако сакате да ја погледнете само трката таа е на 9:40 од видеото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Денот кога Меси изведе магија пред скоро 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Беше тоа финале во шпанскиот куп, а жртва на Меси беше Атлетик. Барселона на денешен ден п…