Дома Фудбал Останато Кој би победил во физичка пресметка помеѓу Ибра и Лукаку? Кабиб има свој фаворит

Кој би победил во физичка пресметка помеѓу Ибра и Лукаку? Кабиб има свој фаворит

Вчерашното дерби помеѓу Милан и Интер помина во знакот на жестоката расправија која ја имаа Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку.

Тој дуел е нешто за што најмногу се пишува по дербито. Двајцата напаѓачи си разменија бројни навреди, а во еден момент имаа и физички контакт.

Дуелот на Ибрахимовиќ и Лукаку стигна и од Дагестанецот, Кабиб Нурмагомедов кој даде свој коментар околу тоа кој би победил ако дојде до физичка пресметка помеѓу Лукаку и Ибра. Кабиб прогнозираше дека Ибра би победил и дека тој ќе биде неговиот фаворит.

Лукаку е исклучително силен, додека е познато дека Ибрахимовиќ познава и е голем љубител на повеќе боречки вештини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Клоп: Ова не е крајот!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше разочаран после поразот од Челзи на домашен терен,…