Дома Останати Корејките примија 94 гола, а кога го постигнаа првенецот на СП плачеа како мали деца (ВИДЕО)

Корејките примија 94 гола, а кога го постигнаа првенецот на СП плачеа како мали деца (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Јужна Кореја е домаќин на Светското првенство во ватерполо во женската конкуренција на кое уриваат негативни рекорди.

Корејките изгубија од Унгарија дури со 0:64, а вкупно примија 94 гола.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Ова беше нивни дебитантски настап, а иако примија толку голови плачеа од среќа кога го постигнаа првиот.

„Тој гол ни значи многу. За нас тој е се. Ние сме пионери во ватерполо“, порачаа Корејките после натпреварот.

Во продолжение погледнете ја нивната реакција после голот кој го постигнаа при резултат 27:0

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …