Дома Фудбал Англија Комична ситуација: Бејл се налути на Моура зошто не знаеше да го прослави неговиот гол 🎥

Комична ситуација: Бејл се налути на Моура зошто не знаеше да го прослави неговиот гол 🎥

Фудбалерите на Тотенхем за викендот на свој терен го победија Барнли со 4:0.

Тоа беше најдобриот натпревар за Герет Бејл оваа сеозна, Велшанецот постигна два гола и запиша една асистенција.

Бејл првиот гол го постигна уште во втората минута после асистенцијата на голот, а потоа истиот го посвети на децата кои борат со ракот. На Сон и Бејл тука им се приклучи и Лукас Моура кој баш и не беше запознаен.

Кога Бејл го забележа тоа малку и му се налути на Моура.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ѓоковиќ со коментар за Суперлигата: Не може ли никој да игра освен тие 20 тима?

Основањето на Суперлигата го прокоментира и првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ. Ѓокови…