Дома Фудбал Англија Клоп се огласи за преговорите за нов договор со Салах

Клоп се огласи за преговорите за нов договор со Салах

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека постои напредок во преговорите со Мохамед Салах околу продолжувањето на соработката.

Египетскиот фудбалер со клубот од „Енфилд“ е врзан до јуни 2023 година. Вчера во јавноста се појави неговата изјава во која порача дека не бара луди рабои во преговорите.

„Сакам да останам, не одлучувам јас. Се е во рацете на клубот. Не барам луди работи“, гласеше изјавата на Салах.

Денес на прес-конференцијата за медиумите на оваа тема зборуваше и Клоп.

„Денес е опасно да давате интервјуа. Ние знаеме, јас знам, што Мо сака. И сакам да остане. Но за некои работи потребно е време, тоа не можеме да го промениме. Засега работите се како што треба. Во преговорите има многу теми. Постои и трета страна, тоа е агентот. Но не треба да се грижиме, таквите работи се нормално. Размислувам позитивно“, изјави Клоп.

Наредниот натпревар Ливерпул го игра во полуфиналето од Лига Купот. Салах нема да му биде на располагање на Клоп затоа што е со Египет на Африканскиот Куп на Нации.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…