Дома Фудбал Англија Клоп доби одлични вести пред дербито со Евертон

Клоп доби одлични вести пред дербито со Евертон

Одлични вести денес доби тренерот на Ливерпул Јирген Клоп пред дербито со Евертон.

Имено, Садио Мане и Тијаго Алкантара добија дозвола за настап во овој натпревар и сигурно ќе играат важна улога во овој тим.

Двата играчи беа позитивни на Ковид-19 и беа во самоизолација па го пропуштија дуелот со Астон Вила. Нивните последни тестови биле негативни па тие ќе можат да настап.

Клоп сега ги чека резултатите на Наби Кеита, поточно резултатите од неговиот втор тест за да знае дали и него ќе го има на располагање за овој натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Касано со критики за Конте: Разбира ли дека не е Гвардиола? Во ЛШ беа смешни!

Во овој момент Интер е лидер во Серија А и како што стојат работите тие сега се прв фавори…