Дома Фудбал Англија Клоп доби добри вести пред дербито со Челзи

Клоп доби добри вести пред дербито со Челзи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ливерпул ќе се соочи против Челси утре од 13.30 часот, а тренерот Јирген Клоп доби одлични вести пред натпреварот.

Англиските медиуми објавија дека Дарвин Нуњез е подготвен за дербито против Челси и ќе може да му помогне на Клоп.

Нуњез паузираше одреден период и ги пропушти дуелите со Брајтон и Вулверхемптон, но сега повторно може да се врати во нападот.

Младиот напаѓач нема среќа оваа сезона и се соочува со голем број критики поради пропуштените шанси, иако се очекуваше да биде одличен во нападот зашто Ливерпул за неговите услуги плати 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…