Дома Луд Спорт Класата е вечна, Роналдињо е доказ за тоа🎥

Класата е вечна, Роналдињо е доказ за тоа🎥

Роналдињо е сигурно еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

Бразилецот го воодушевуваше светот со своите „магии“ особено додека играше во Барселона.

Меѓутоа, дека класата е вечна, Роналдињо покажа на еден егзибициски меч, каде на 41 година се врати на терен и покажа одлични потези.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Куче заспа на терен, судијата чекаше да се разбуди за да продолжи мечот🎥

Почетокот на второто полувреме на парагвајскиот прволигашки натпревар помеѓу Сол де Америк…