Дома Останати Кирјос: Ѓоковиќ е будала🎥

Кирјос: Ѓоковиќ е будала🎥

Ник Кирјос уште еднаш го критикуваше најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ.

Тенискиот свет е концентриран околу одржувањето на првиот Гренд Слем турнир годинава, Австралија Опен, поради големиот број проблеми со кои се соочува организацијата.

Ѓоковиќ бараше помалку време за изолација, приватно сместување, на што му одговори Кирјос.

„Ѓоковиќ е будала“, изјави меѓу другото Кирјос.

Тој го користи зборот „tool“, што значи личност која нема капацитет да сфати некои работи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Австриски фудбалер тврди: Одлуката да признаам дека сум геј е најдобрата која сум ја донел

Енди Бренан во мај 2019 година стана првиот австриски фудбалер кој призна дека е геј. Овој…