Дома Актуелно Кинези скапо продаваат восочни фигури од Ноле, Рафа и Роџер кои не личат на вистинските! (ФОТО)

Кинези скапо продаваат восочни фигури од Ноле, Рафа и Роџер кои не личат на вистинските! (ФОТО)

Во Кина може да се најде се и сешто, па така во оваа земја се продаваа и восочни фигури од најдобрите рекет во светот Новак Ѓоковиќ.

Тие восочни фигури не се баш евтини и сите кои сакаат да имаат ваква фигура во својот дом ќе треба да платат 5.000 долари.

Но, кога ќе ја видите фигурата која сте ја платиле толку скапо нема да бидете воодушевени затоа што таа и не личи премногу на Ѓоковиќ. Покрај фигурите од Ѓоковиќ се продаваат и фигури од Федерер и Надал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Кизиќ блеска, Шишкарев и Скубе загреваат со атракции – Вардар одличен на полувреме! (ФОТО+ВИДЕО)

Денес Вардар игра исклучително важен натпревар во Лигата на шампионите против Мотор. Варда…