Дома Македонски спорт Капитенот Ристовски испрати порака пред натпреварот против Бугарија

Капитенот Ристовски испрати порака пред натпреварот против Бугарија

Капитенот на Македонија, Стефан Ристовски нема да може да и помогне вечерва на репрезентацијата во натпреварот против Бугарија, но пред овој дуел испрати порака преку социјалните мрежи.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Ристовски им посака среќа на соиграчите од репрезентацијата, меѓутоа побара и фановите да имаат пријателски пречек, како што ние имавме во Разград.

„Среќно, браќа мои! Добредојдовте во МАКЕДОНИЈА… Сега е наш ред ЕВРОПСКИ ДА ВЕ ПРЕЧЕКАМЕ“, гласи пораката на капитенот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Претседателот на ФИГЦ: Јувентус? Да не го осудуваме предвреме…

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Покрај Светското…