Дома Македонски спорт Калин без загубен сет до полуфинале во Тунис

Калин без загубен сет до полуфинале во Тунис

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски обезбеди полуфинале на турнирот во Тунис и ја потврди одлучната форма.

Калин денеска беше подобар од Французинот, Артур Букие со 2-0 во сетови. Првиот сет помина во доминација на Ивановски, кој го доби со 6-2, по што Французинот даде поголем отпор во следниот сет (7:5).


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Ивановски ја запиша третата победа на турнирот и тоа без загубен сет, а засега нема загубено сет и во полуфинале ќе се бори против Тао Му или Федерико Јаноконе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Mбапе ги шокираше Французите пред ЕП: Политиката е поважна и од нашиот натпревар утре!

Францускиот голгетер Килијан Мбапе ги изненади своите сонародници и пред првиот натпревар …