Дома Ставови Како да заработите пари на обложување на фудбал!?

Како да заработите пари на обложување на фудбал!?

Постојат многу повеќе начини да се обложувате на фудбал отколку само да одберете фаворит и да одиграте на негова победа.

Вредноста на обложувањето, обложување според арбитража и користење на тастатурата за да научите нешто повеќе се сите основни начини да си помогнете и да ги зголемите своите шанси.

Ако не сте редовен обложувач, шансите дека нема да бидете запознаени со овие термини се големи. Но, во овој краток напис, ќе ве запознаам со нив. Со користење на овие три методи кога се обложувате на фудбал, сигурно ќе забележите значително подобрување во вашата способност да одберете победнички фудбалски екипи.

Обложување за вредности (коефициенти)

Спортските букмејкери и билтените, апсолутно мразат кога ќе откриете обложување на добри вредности. Тактиката може да ги разоткрие пропустите во билтените. Обично, тие се потпираат на многу играчи кои не се свесни за оваа стратегија и само ставаат облози на нивните омилени тимови. Како резултат, тие можат да си дозволат да понудат исклучително кратки шанси за оние поомилени екипи. Меѓутоа, со обложување на вредности, ќе можете да освоите многу повеќе.

Вредноста на обложување е кога обложувачот прави пари само кога постои значителна разлика помеѓу коефициентите што ги пресметале (користејќи стратегија за обложување на вредности) и шансите што ги нуди обложувалницата.

На пример, користејќи формула за обложување за вредности, можеби ќе решите дека Манчестер Јунајтед треба да има шанси од 1.50 за да го победи Тотенхем, кој треба да има коефициент околу 3.00. Ако некој понуди 2.20 коефициент за победа на Манчестер Јунајтед, добивате подобри шанси од вашата проценка. Меѓутоа, ако некој нуди шанси од 1.20, тие не се толку пристојни колку и вредноста што сте ја ставиле на нив. Во исто време кога обложувалницата нуди коефициент 1.20 за победа на Манчестер Јунајтед, тие може да понудат 4.00 или 5.00 за победа на Тотенхем. Ова е значително подобро од бројките изразени во вашието обложување за вредности. Затоа, можеби вреди да се проба на победа од гостите во овој случај.

„Арбинг“ ви дава широк поглед на пазарот

Обложување за арбитража (исто така познато како „арбинг“) е уште еден начин за да добиете подобра вредност во обложување на фудбал. Накратко, обложување на арбитража вклучува скенирање на различните пазари (различни букмејкери) и ставање облози на неколку од нив. Во поголемиот дел од времето, веројатно ќе завршите со профит. Начинот на кој треба да работите е едноставен:

Секоја екипа има свои шанси на еден фудбалски натпревари. Некои секако дека имаат поголеми шанси да победи за разлика од некој друг. Она што треба да го направите е да ги разгледате коефициентите и да ја пронајдете понудата која нуди најголеми шанси за победа на домашен терен и понудата која нуди најголеми шанси за гостинска победа, за истиот натпревар. Потоа ставате облог и на домашната екипа и на гостинскиот тим, но во различни обложувалници. Под услов играта да не заврши нерешено, ќе ги зголемите вашите шанси за пристојна добивка. Сигурно ќе заработите профит некаде.

Следете добар совет од професионалци

Шансите дека веројатно нема да сакате да седите со часови проучувајќи за тоа како се конструираат вредни облози е голема. Професионалните обложувалници користат многу сложени стратегии и математички модели за да дојдат до нивните вредни облози и коефициенти. Слично на тоа, може да потрае и во голем дел од времето да се разгледаат сите понуди за да се најдат најголеми шанси за победа на една од екипите.

Додека постојат алатки што можете да ги користите за да ја пронајдете вредноста на облозите и алатки кои ви овозможуваат да споредите бројни коефициенти одеднаш, постои подобар начин да се справите со тоа. Професионалните типсери се професионални предвидувачи, кои користат обложување за вредности и арбитража за да дојдат до најдобар начин да заработат пари од фудбалот.

Типстерите можат да ги нудат своите типови бесплатно, или можат да ви наплатат за тоа. Додека второто може да звучи контраинтуитивно, сепак можете да направите прилично пристојна доивка, дури и кога плаќате за таква услуга.

Секој типстер има своја област на експертиза или аспекти околу коефициентите и дефинитивно можете нивните понуди да ги земете во предвид!

Прочитајте рецензии за најодбрите оналјн обложувалници 1xBet и Bet365.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ставови

Проверете

Стратегии за успешно обложување

Обложувањето стана секојдневие на денешна генерација и е скоро дел од сите. Благодарение н…