Дома Фудбал Останато Каков кикс: Го ангажираа легендарниот Јап Стам, па го претставија со слика од друг тренер (ФОТО)

Каков кикс: Го ангажираа легендарниот Јап Стам, па го претставија со слика од друг тренер (ФОТО)

jap stam

Легендарниот Јап Стам вчера беше претставен за нов тренер на Синсинати. Но, клубот од МЛС лигата направи гаф кој брзо се рашири низ фудбалскиот свет.

Место Стам тие во објавата на претставувањето го ставија тренерот од младинските категории на Ајакс. Секако, подоцна забележаа и ја поправија грешката, меѓутоа таквата објава со тренерот од Ајакс стоеше цели два часа.

Навистина пропуст каков што ретко се гледа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…