Дома Трансфер зона Интер конечно се ослободува од Санчез

Интер конечно се ослободува од Санчез


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Напаѓачот на Интер, Алексис Санчез е блиску до трансфер во Марсеј, пренесуваат италијанските медиуми.

„Нероаѕурите“ сакаат да го намалат буџетет за плати, а Санчез е еден од најплатените фудбалери во тимот.

Поради тоа италијанските медиуми тврдат дека Интер е спремен да му плати бонус за раскинување на договорот.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Санчез конечно нашол клуб со кој постигнал договор и сега е спремен да го раскине договорот со Интер.

Санчез ќе добие 4 милиони евра за раскинување на соработката, а во Марсеј ќе добие плата од 3,5 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ комплетираше две засилувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Според последните и…