Дома Фудбал Останато Иниеста за неговата неостварена желба: Жалам што немав прилика да играме заедно

Иниеста за неговата неостварена желба: Жалам што немав прилика да играме заедно

iniesta

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Aндрес Иниеста од кога ја напушти Барселона често пати го користи слободното време да проговори за случувањата во неговиот клуб, но и за неговото минато.

Во последното интервју за „РАЦ1“, Иниеста беше запрашан која е негова неостварена желба и кој е неговиот идол.

Шпанецот не криеше и откри дека негова неоставрена желба е играњето со Михаел Ландруп.

„Мои идоли беа Ландруп и Гвардиола, со Пеп имав прилика да играм барем на тренинзите. За жал никогаш не заиграв со Михаел Ландруп и тоа е мојата неостварена желба“, откри Иниеста.

Во овој момент Иниеста го носи дресот на јапонскиот Висел Кобе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…