Дома Фудбал Останато Избегната трагедија од огромни размери: Секунда фалела да се сруши авинот со репрезентацијата на Босна!

Избегната трагедија од огромни размери: Секунда фалела да се сруши авинот со репрезентацијата на Босна!

0

Вчера била избегната трагедија од огромни размери.

Наводно авионот со фудбалската репрезентација на Босна и Херцеговина бил на секунди до катастрофа. Медиумите пишуваат дека на чартер летот од Сараево до Ереван се одвивала вистинска драма.

Авионот влегол во турбулентен простор и пилотот бил принуден да направи големо свртување и таквиот негов потег предизвикал паника помеѓу патниците.

„Во тој момент фудбалерите и навивачите кои стоеа веднаш почнаа да скокаат на своите места“, пишува новинарот на „Дневни Аваз“.

Дека навистина работата била сериозна откако слетале во Ереван потврдил и човек кој бил поранешен пилот и бил качен на овој лет.

„Имам 600 часа летање и одговорно тврдам дека една секунда, еден степен недостасуваше за авионот да се урне. Такви нагли движења не се дозволени, никој не смее да си игра со човечките животи“, изјавил поранешниот пилот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Јунајтед се работи со полна пареа: Наскоро нов потпис!

Во Манчестер Јунајтед работат со полна парера. Неодамна договорите со Манчестер Јунајтед г…