Дома Фудбал Англија Играч на Фулам му ги одлепуваше ракавиците на Менди 📸

Играч на Фулам му ги одлепуваше ракавиците на Менди 📸

Често пати фудбалерите знаат да се послужат со некои не фер потези само за да го деконцентрираат противникот.

Токму еден таков обид имаше фудбалерот на Фулам Боби Рид. Обид како неговиот досега ние немавме видено. Имено, тој се обидуваше да му ги соблече ракавиците на голманот на Челзи, Едуард Менди.

Неговиот обид беше забележан од камерите, на крајот се беше забележано и од камерите. Обидите на Рид не беа успешни затоа што Менди си ја зачува својата мрежа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Карагер: Трансферот на Роналдо е подобар за Премиер лигата, отколку за Јунајтед

Кристиано Роналдо се врати во Манчестер Јунајтед на начинот на кои се надеваа навивачите, …