Дома Фудбал Останато Играч на Бока претепал соиграч на полувремето, интервенирала и полицијата

Играч на Бока претепал соиграч на полувремето, интервенирала и полицијата

Аргентинецот Дарио Бенедето направи скандал во својот клуб Бока Јуниорс со тоа што го претепал соиграчот Карлос Замбрано на полувремето од мечот со Расинг.

Мечот заврши без голови, а на полувремето тој го претапл соиграчот. Двјацата прво влегле во расправија, а потоа Бенедето го удри Замбрано со тупаница.

Брзо реагирале и соиграчите, интервенирала и полицијата. Откако ситуацијата се смирала двајцата излегле во второто полувреме да го доиграат натпреварот.

Бенедето бил заменет во 67. минута, а од таму заминал на сослушување во полиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…