Дома Топ вести Играч на Барселона заразен со коронавирус!

Играч на Барселона заразен со коронавирус!

Eкипата на Барселона денес објави дека еден од нивните играчи е заразен со коронавирус.

Каталонците објавија дека еден од девет играчи кои започнале со предсезонските тренинзи е позитивен на Ковид-19.

„Еден од девет играчи кои ја започнаа предсезоната е позитивен на Ковид-19. Играчот нема симптоми и се наоѓа дома. Се следат сите кои биле во контакт со него, заразениот фудбалер не бил во контакт со фудбалерите кои патуваат во Лисабон“, стои во соопштението.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Англиски фудбалер излезе од затвор и веднаш си најде нов клуб

Англискиот фудбалер Рис Томпсон е нов играч на нисколигашот Силби Таун. Оваа вест силно од…