Дома Фудбал Репрезентации Играчот на Косово против Англија си постигна смешен автогол (ВИДЕО)

Играчот на Косово против Англија си постигна смешен автогол (ВИДЕО)

1

Oдличен натпревар на „Вембли“ вчера одиграа репрезентациите на Англија и Косово во квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Натпреварот заврши со осум гола и победа од 5:3 за Англија.

Во овој натпревар играчот на Косово, Војвода си постигна еден смешен автогол каков што ретко се гледа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Барса јавно му соопшти на Ракитиќ: Тој повеќе не е во нашите планови!

Иднината на Иван Ракитиќ веќе подолго време е главна тема во спортските медиуми, а после о…