Дома Видео Ибра некако стигнал во Сан Ремо, на автопат запрел мотоциклист

Ибра некако стигнал во Сан Ремо, на автопат запрел мотоциклист

Златан Ибрахимовиќ требаше да настапи во првиот дел од синоќешната програма на фестивалот Сан Ремо, но тоа не се случи.

Ибра пристигна со три часа задоцнување поради сообраќајна несреќа на автопатот.

Швеѓанецот сепак некако успеал да се снајде и да стигне на фестивалот. Запрел мотоциклист и на мотор се возел околу 60 километри.

„Ако фестивалот не дојде на Златан, тогаш Златан ќе дојде на фестивалот.“ – рече Ибра во свој стил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Каква магија: Погледнете еден од најдобрите потези во историјата на снукерот 🎥

Луис Хеткут го изведе еден од најлудите потези во историјата на снукер. Тој во дуелот со Р…