Дома Топ вести „Земјотрес“ на Островот: Канте се сели на „Олд Трафорд“

„Земјотрес“ на Островот: Канте се сели на „Олд Трафорд“

Англиските медиуми тврдат дека на Островот се спрема сензационален трансфер во последната недела од преодниот рок.

Имено, Челзи е спремен да го продаде Нголо Канте, бидејќи Лампард по секоја цена сака да го донесе играчот на Вест Хем, Даклан Рајс.

Канте цело лето се поврзуваше со трансфер во Интер, но миланскиот гигант нема финансиски средства да го комплетира трансферот, па сега како главен фаворит за потписот на Французинот се посочува Манчестер Јунајтед.

„Црвените ѓаволи“ веќе стапиле во контакт со агентот на Канте и не сакаат да ја пропуштат шансата да го донесат на „Олд Трафорд“.

Солскјер смета дека Канте е играч кој ќе му донесе баланс на тимот и многу ќе помогне во дефанзива, па нема да жали пари да го донесе во Манчестер Јунајтед.

Коментари
  • Канте сака да го напушти Челзи

    Играчот за врска на Челзи, Нголо Канте го известил клубот дека сака да ја промени среиднат…
  • Канте е примарна цел на Интер

    Антонио Конте е во потрага по засилување за Интер за наредната сезона, а денес италијански…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…