Дома Македонски спорт Згрме и Мрме: Се што кажа Пандев е вистина!

Згрме и Мрме: Се што кажа Пандев е вистина!

Денес капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го имаше сигурно најискреното интервју за македонскиот фудбал во кое зборуваше за проблемите во федерацијата.

Шпекулации за нетрпеливоста на релација репрезeнтација – раководство имаше подоголго време, а се стана јасно кога Пандев се огласи на Инстаграм пред неколку недели, за сега да опише во детали како Сејдини барал да биде сменет Ангеловски пред дуелите со Косово и Грузија.

По интервјуто на Пандев со изјава за „Спорт1“ се огласи селекторот Игор Ангеловски кој само го потврди она што го кажа капитенот.

„Сѐ што кажа Пандев за мене и за тоа што го посочи (Сејдини сакал да го смени Ангеловски после мечот со Израел – н.з.) е – вистина! Може македонската јавност сега да види под каков притисок ги водев двата клучни мечеви во баражите (со Косово и со Грузија – н.з.). Но, заедно со сите членови на А-тимот успеавме да го обезбедиме пласманот на Европското првенство и да го оствариме овој историски успех на Македонија на чело со капитенот Горан Пандев. И тоа на радост на сите во Македонија“.

Ако го пропуштивте интервјуто на Пандев препорачуваме да го погледнете – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…