Дома Фудбал Останато Жињак посвети тетоважа на Марадона 📸

Жињак посвети тетоважа на Марадона 📸

Фудбалскиот свет се уште тагува по Диего Арамандо Марадона, а фудбалерите на најразлични начини оддаваат почит на еден од најголемите од оваа игра.

Од оние кои се издвојуваат со начините на кои се простија од големиот Диего е и францускиот напаѓач Андре Пјер Жињак. Францускиот ветеран се одлучи на својата десна нога да посвети тетоважа во чест на Марадона.

На тетоважта е бројот 10 со зборовите: Диего е вечен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …