Дома Трансфер зона Ето ја советува Барселона да ги потпише двете големи ѕвезди

Ето ја советува Барселона да ги потпише двете големи ѕвезди


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Легендарниот камерунски напаѓач Самуел Ето сака неговиот поранешен клуб Барселона да потпише две ѕвезди.

Поранешниот напаѓач на Барса, Интер, Челси и други клубови им даде совет на скаутите во каталонскиот клуб.

Тој смета дека Барселона трена да го донесе напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе и талентираниот играч на Борусија Дортмунд, Јусуф Мукоко, кој исто така е со потекло од Камерун.

Ето смета дека Меси нема да може уште долго да игра на високо ниво и верува дека клубот мора да донесе млади и талентирани играчи кои во иднина ќе го предводат каталонскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…