Дома Фудбал Останато „ЕСПН“ ги избра најдобрите десет голгетери

„ЕСПН“ ги избра најдобрите десет голгетери

Ерлинг Халанд дефинитивно заслужено е избран за најдобар центарфор во светот според „ЕСПН“.

Американскиот спортски канал направи направи мала забуна во јавноста откако неодмна објави листа од најдобри напаѓачи на која на првото место беше Килијан Мбапе пред Винисиус Жуниор, Лео Меси и Мо Салах.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


За многумина беше несватливо во топ 10 да го нема Ерлинг Халанд, па и други голгетери како Левандовски, Бензема…

Но, сега е се разјаснесто, американскиот канал посебно бил напаѓач (forward) и најдобар истурен напаѓач (striker), односно класичен напаѓач или „шпиц“.

ТОП 10 НАЈДОБРИ ЦЕНТАРФОРИ:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…