Дома Останати Авто Мото Емотивни сцени: Грожан се врати на патеката и им се заблагодари на луѓето кои му го спасија животот 🎥

Емотивни сцени: Грожан се врати на патеката и им се заблагодари на луѓето кои му го спасија животот 🎥

Роман Грожан беше пуштен на домашно лекување и направи прв голем чекор во својата рехаблитиација и таа за среќа оди во најдобар можен тек.

За среќа тоа што можеше да биде голема трагедија се претвори во еден инцидент без фатални последици. Грожан е свесен дека таквиот исход немаше да биде реален ако немаше праворемена реакција од луѓето на патеката и медицинскио тим.

Сега, четири дена по несреќата Грожан се врати на патеката Сакир, ги посети неговите колеги и им се заблагодари на членовите на медицинскиот тим, но и на маршалите кои беа на патеката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Официјално: Серхио Перез ќе биде тимски колега на Верстапен

Meксиканецот Серхио Перез од денес и официјално е член на Ред Бул. „Ред Бул потврдува дека…