Дома Фудбал Италија Един Џеко исфрлен од тимот, понуден на неколку клубови

Един Џеко исфрлен од тимот, понуден на неколку клубови

Един Џеко влезе во расправија со тренерот Фонсека и беше исфрлен од тимот за вчерашниот дуел со Специја.

Фонсека се налутил на Џеко поради неговите коментари во текот на куп натпреварот со Специја. Тогаш му се заканил со одземање на капитенската лента, пишува „Газета дело Спорт“. 

„Кориере дела Сера“ наведува дека Џеко го обвинил тренерот дека често го вперува прстот кон поединци и така прави лоша припрема за натпреварите.

Џеко сега ризикува да биде исфрлен од тимот на подолг период, а раководството на „волчицата“ веќе имало контакт со неговиот агент и му порачале дека можи да си бара нов клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…