Дома Трансфер зона Европските гиганти се „тепаат“ за новата бразилска ѕвезда

Европските гиганти се „тепаат“ за новата бразилска ѕвезда

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот бразилски напаѓач Јури Аберто.

20-годишниот напаѓач игра во дресот на Интернационал и оваа сезона на 27 меча постигна 11 гола, плус три пати беше стрелец во Копа Либертадорес.

Јури Алберто важи за еден од најталентираните Бразилци во моментов и е член на младата бразилска репрезентација.

Тој може да игра на сите позиции во нападот, а најсилен интерес за него покажуваат Манчестер Сити, Милан и Арсенал.

Алберто има договор со Интернационал до 2025 година, а бразилскиот клуб за неговата слобода бара 25 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гвардиола: Не преговараме за доведување на Олмо

Во медиумите во изминатата недела се појави информација дека Манчестер Сити преговара за д…