Дома Фудбал Останато Драматични сцени во Лига Европа: Словенец падна во бесознание, соиграчите му го спасуваа животот (ФОТО+ВИДЕО)

Драматични сцени во Лига Европа: Словенец падна во бесознание, соиграчите му го спасуваа животот (ФОТО+ВИДЕО)

Во вчерашниот натпревар помеѓу Вулверхемптон и Слован Братислава во Лигата на Европа се случуваа драматични сцени.

Фудбалерот на Слован, Словенецот, Кенан Бајриќ доби нокаут од Раул Хименез кој се обиде атрактиквно да погоди. По ударот тој падна во бесознание, а играчите на теренот заедно со докторите десет минути му го спасуваа животот.

Бајриќ изгуби свест при ударот и со цел да го спасат неговиот живот соиграчите експресно реагираа и не дозволија да го голтне јазикот и да се случи трагедија на теренот. После укажувањето на помош кое траеше цели десетина минути Брајиќ беше изнесен од теренот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сити спрема пречек за Ливерпул – шпалир за шампионот

Минатогодишниот шампион Манчестер Сити вечерва го пречекува новиот шампион во Премиер лига…