Дома Фудбал Англија Драклсер покажа колку му недостига времето минато со ѕвездата на Арсенал (Фото)

Драклсер покажа колку му недостига времето минато со ѕвездата на Арсенал (Фото)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Босанскиот репрезентативец, Сеад Колашинац е еден од омилените фудбалери кај навивачите на БиХ и Арсенал, но и кај многу други соиграчи.

Откако фантастично се снајде во Арсенал, Колашинац стана омилен кај навивачите на лондонскиот клуб, а голема почит кон него имаат и во Шалке, каде играше изминатото лето.

Особено во добри односи остана со Јулијан Дракслер, германскиот репрезентативец и фудбалер на ПСЖ.

На негова адреса стигна дресот на Колашинац од Арсенал, најверојатно се работи за подарок, а Драклсер набрзо потоа се пофали и на својот инстаграм профил.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…