Дома Останати Кошарка Дончиќ заборави дека му судат Хрват и Босанец – опцу и доби техничка! 🎥

Дончиќ заборави дека му судат Хрват и Босанец – опцу и доби техничка! 🎥

Словенија го освои седмото место на Светското првенство откако ја совлада Италија со 89:85.

До победата кошаркарите на Словенија и во овој натпревар беа предводени од Лука Дончиќ кој се најде во центарот на вниманието и поради еден инцидент.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Словенечкиот кошаркар ги загуби нервите и пцуеше по судиите, поради што доби тенхичка грешка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Соиграч на Јокиќ со урнебесна изјава: Тој е уникатен, пиел по шест пива дневно

Никола Јокиќ и оваа сезона игра одлично за актуелниот шампион во НБА лигата, а сега со инт…