Дома Останати Кошарка Димитријевиќ одличен во победата на Валенсија на гости против Реал Мадрид

Димитријевиќ одличен во победата на Валенсија на гости против Реал Мадрид

Ненад Димитријевиќ вчера одигра солиден натпревар во победата на Валенсија против Реал Мадрид.

Од почетокот на натпреварот се играше ефикасно, а резултатот констатно беше блиску и двете екипи не успеваа да направат некој поголема разлика.

Ненад Димитријевиќ одигра сосема добар натпревар. Македонскиот кошаркар за нешто помалку од 21 минута на теренот реализираше 10 поени, (4/7 за два и 2/2 за еден поен). Додаде Димитријевиќж уште пет асистенции и два скока.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Салах потпиша нов договор со Ливерпул!

Мохамед Салах стави крај на сите шпекулации и потпиша нов договор со Ливерпул со важност д…