Дома Македонски спорт Димитриоски: Со Русија го сменивме планот на полувреме и бевме подобри

Димитриоски: Со Русија го сменивме планот на полувреме и бевме подобри

Репрезентацијата на Македонија вчера претрпе уште еден тежок овој пат од селекцијата на Русија, а утре не чека последниот меч од втората фаза против Белорусија.

За новинарите денес зборуваше и десното крило Димитар Димитриоски кој посочи дека на никого не му лесно.

„Бевме договорени кој што да игра, но со Русија имавме лоши минути. На полувреме го сменивме планот и изгледавме далеку подобро. Нормално дека не ни е сеедно, сите сме разочарани од резултатите, но ќе продолжиме да се бориме“, изјави Димитриоски.

Дуелот со Белорусија го играме утре од 15:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Денес пристигнаа лошите вести за Алфредо Кинтана кој ја загуби неговата најважна битка во …