Дома Македонски спорт Дефинитивно заслужи: И Нестор е со репрезентацијата!

Дефинитивно заслужи: И Нестор е со репрезентацијата!

Илија Несторовски иако нема да може да помогне на теренот сепак ќе патува со репрезентацијата.

Нестор денес се приклучи на останатите репрезентативци и тој ќе биде тука за даде дополнителна поддршка на момците како некој кој заедно со нив избори пласман на историското Европско првенство.

Не се сомневаме дека неговото присуство ќе биде од големо значење за сите во репрезентацијата, а дефинитивно заслужи барем да биде во тимот, кога веќе немаше среќа да заигра.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Влатко Андоновски: Не знам дали во Македонија воопшто имаше женски фудбал кога заминав за САД

Влатко Андоновски веќе подолго време работи како селектор на женската фудбалска репрезента…