Дома Останати Кошарка Детал кој малкумина го забележаа: Леброн му оддаде почит на Коби (ФОТО)

Детал кој малкумина го забележаа: Леброн му оддаде почит на Коби (ФОТО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓НБА-тимовите се подготвуваат за рестартот на сезоната, па во Орландо веќе некое време се играат подготвителните натпревари, а еден од нив вчера го одиигра Лос Анџелес Лејкерс.

Лејкерс синоќа се пресметаа против Орландо и успеаа да победат за првпат на подготовките, а Леброн Џејмс одигра 25 минути и постигна 20 поени.

Вчерашниот меч Џејмс го одигра со детал на прстот кој малкумина го забележаа. Тој вчера носеше лента со бројот 24 во чест на Коби Брајант.

Од несреќата на Коби на крајот на јануари, Џејмс секогаш пронаоѓаше начин за да му оддаде почит на големиот ривал од минатото.

Тој носеше ракавици, останати стегачи, а често можевме да го забележиме во дресот на Коби итн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…