Дома Македонски спорт „Десетка“ на Андреј Јакимовски за Вашингтон 🎥

„Десетка“ на Андреј Јакимовски за Вашингтон 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Македонскиот кошаркар Андреј Јакимовски постигна 10 поени за Вашингтон стејт, кој загуби со 70-75 од Орегон дакс во четвртфиналето на ПАК-12 конференцијата.

Орегон го реши мечот со серијата од 7-0 во завршницата од средбата, откако претходно Јакимовски и неговите соиграчи бркаа негатива од 19 поени.

Јакимовски го заврши натпреварот со 10 поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Антиќ со 40 гласа „за“ избран за старо-нов претседател на КФСМ

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како и што …