Дома Фудбал Англија Два гола и асистенција за само 16 минути 🎥

Два гола и асистенција за само 16 минути 🎥

Тотенхем игра одлична партија против Вест Хем и уште во првото полувреме има предност од 3:0.

Во главна улога кај „спарси“ е Хари Кејн кој постигна два гола и запиша една асистенција за само 16 минути.

Најпрво му асистираше на Сон уште во првата минута, а потоа постигна два прекрасни гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

За историја: Не направија ниту еден фаул цел натпревар!

Наградата за фер-плеј дефинитивно им припаѓа на фудбалерите на Дундалк. Арсенал вчера на „…