Дома Фудбал Дани Алвеш обвинет за сексуално малтретирање

Дани Алвеш обвинет за сексуално малтретирање


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Легендата на Барселона и бразилскиот фудбал, Дани Алвеш е обвинет за сексуално малтретирање, потврди судот во Каталонија.

Судот го разгледува обвинението на негова адреса дека сексуално нападнал некоја девојка на 30-ти декември во Барселона.

Наводниот инцидент се случило во ноќен клуб во Барселона, а жената го обвинува фудбалерот дека ја ставил раката во нејзината долна облека.

Адвокатскиот тим на Дани Алвеш негира било каква поврзаност помеѓу играчот и жената, а и сопругата на фудбалерот му даде поддршка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„За Бугарија никогаш нема да играат играчи со друга боја на кожата освен бела“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Директорот на Фудбалската федерација на Буга…