Дома Фото Дали некој го виде? Нејмар едвај го препознаа на тренингот на ПСЖ

Дали некој го виде? Нејмар едвај го препознаа на тренингот на ПСЖ

Фудбалерите на ПСЖ утре во рамките на последното коло од групната фаза во ЛШ ги чека дуел против Галатасарај.

Парижаните веќе обезбедија пласман во осминафиналето и овој натпревар за нив нема резултатско значење, но и покрај тоа припремите за овој натпревар беа со високо темпо.

Ниските температури и маглата им ја отежнуваше работата на играчите на ПСЖ, а еден од оние кои беа потешко погодени од ладното време е Нејмар, чиј стајлинг на тренингот беше посебно интересен.

Популарниот бразилски фудбалер дојде на тренинг со покриена цела глава, а снимки од овој момент брзо се проширија на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…